Ogłoszenia na 24 września 2017 r. – 15. Niedziela po Trójcy Świętej

W niedzielę za tydzień 1 października będziemy obchodzić Dziękczynne Święto Żniw. Nabożeństwa odbędą się w następujących  porach:
• W Wieliczce o godz. 16:00,
• W Krakowie o godz. 10:00 i o godz. 12:00.

Dzisiaj wieczorem, o godz. 18:00 odbędzie inauguracja XV sezonu „Koncertów u św. Marcina”. W programie utwory J.S. Bacha, a wystąpią znani artyści: Kaja Danczowska – skrzypce, na organach – Andrzej Białko. Wstęp wolny. Organizator – Polskie Towarzystwo Bachowskie.
26 września, we wtorek Macierz Ziemi Cieszyńskiej zaprasza wszystkich sympatyków na spotkanie w diakonii, przy ul. Grodzkiej 62/3, o godz. 18:00.
28 września, w czwartek zapraszamy na spotkanie urodzinowe do diakonii, przy ul. Grodzkiej 62/3, na godz. 16:00. Tym razem będą świętować solenizanci z lipca, sierpnia i września.
Za tydzień 1 października o godz. 18:00 odbędzie się w naszym kościele koncert chóralny „Leipziger Kammerchor” – wystąpi chór z Lipska.

Za tydzień będziemy dekorować wnętrze kościoła (ołtarz) na okoliczność Święta Żniw. Bardzo prosimy w związku z tym o składanie darów, w miarę swoich możliwości, w postaci owoców i warzyw. Dary można przynosić do kancelarii do czwartku do godz.16:00 (do 28 września).
22-23 października odbędzie się w Krakowie, już po raz dziewiąty, Ekumeniczny Maraton Biblijny 2017. Maraton Biblijny to całodobowe głośne czytanie Pisma Świętego. Inicjatywa takiego sposobu uczczenia Boga w Jego słowie jest podejmowana coraz szerzej przez różne grupy i zrzeszenia wiernych w różnych Kościołach. Jako miejsce czytania został wybrany kościół św. Wojciecha w Rynku Głównym. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych parafian do wzięcia udziału w czytaniu Pisma Świętego. Czas czytania – 10 min. Na dzień dzisiejszy pozostaje czytanie od godz. 22:30 w niedzielę 22 października, do godz. 21:30 w poniedziałek 23 października. Zapisywać się można w kancelarii, jest też dostępna instrukcja dla czytających.
• Powstała propozycja, aby parafianie czytali teksty biblijne podczas nabożeństw. Zachęcamy więc osoby chętne o wpisywanie się na listę w kancelarii parafialnej (może być telefonicznie) na kolejne niedziele. Może to być czytanie na nabożeństwie o godz. 1000 i o 1200.

• Uczniowie i studenci, którzy chcą starać się o stypendium w tym roku szkolnym (2017/2018) są zobowiązani do złożenia „Wniosku o stypendium” – w kancelarii parafialnej – w terminie do końca września br. Wniosek można pobrać w kancelarii parafialnej lub u pani Izabeli Adamczyk-Pagano.
• Nasza parafia organizuje wyjazd do Katowic, na Centralne Nabożeństwo z okazji Jubileuszu 500-lecia Reformacji, 31 października. Zachęcamy do wpisywania się na listę na ten wyjazd w kancelarii parafialnej.

• Kolekta z poprzednich nabożeństw (z 17.09.) to kwota: 305,00 zł. Środki te przeznaczono na potrzeby diakonii parafialnej.
Od poniedziałku 2 października do niedzieli 29 października ogłaszamy zbiórkę odzieży używanej. Ubrania powinny być czyste i zapakowane, składane w kancelarii parafialnej.

Zajęcia tygodniowe w parafii:
Lekcje religii odbywają się wg ustalonego harmonogramu.

ZAPOWIEDZI ŚLUBNE W święty stan małżeński pragną wstąpić: PAWEŁ PIELKA oraz DOMINIKA HELENA KLUZ.
Ślub odbędzie się 7 października 2017 r.(sobota) o godz. 1500, w kościele ewangelickim św. Marcina w Krakowie.

Komentowanie niedozwolone.