Ogłoszenia na 17 września 2017 r. – 14. Niedziela po Trójcy Świętej

Za tydzień 24 września nabożeństwa o zwykłych porach:
– W Wieliczce o godz. 8:00,
– W Krakowie o godz. 10:00 i o godz. 12:00.

18 września (poniedziałek), czyli jutro zapraszamy na wieczorny koncert o godz. 19:30 w naszym kościele. Wystąpi: Zbigniew Pilch – skrzypce oraz Piotr Rojek – organy.
21 września (czwartek) o godz. 19:30  odbędzie się koncert finałowy 51. Dni Muzyki Organowej. Patronat nad tym wydarzeniem objął Biskup naszego Kościoła Jerzy Samiec.
Za tydzień, 24 września (niedziela) odbędzie się koncert Polskiego Towarzystwa Bachowskiego, pierwszy po przerwie wakacyjnej. Wystąpi pan Andrzej Białko – organy.
28 września, w czwartek zapraszamy na spotkanie urodzinowe do Klubu Seniora, przy ul. Grodzkiej 62/3, na godz. 16:00. Tym razem będą świętować wrześniowi solenizanci.
· 22-23 października odbędzie się w Krakowie, już po raz dziewiąty, Ekumeniczny Maraton Biblijny 2017. Maraton Biblijny to całodobowe głośne czytanie Pisma Świętego. Inicjatywa takiego sposobu uczczenia Boga w Jego słowie jest podejmowana coraz szerzej przez różne grupy i zrzeszenia wiernych w różnych Kościołach.
Termin ten został w tym roku wybrany ze względu na bliskość czasową 500. rocznicy Reformacji, obchodzonej 31 października. Reformacja wpisała się w historię między innymi upowszechnieniem Pisma Świętego w przekładach na języki narodowe. Jako miejsce czytania został wybrany kościół św. Wojciecha w Rynku Głównym.Zapraszamy wszystkich zainteresowanych parafian do wzięcia udziału w czytaniu Pisma Świętego. Czas czytania – 10 min. Na dzień dzisiejszy pozostaje czytanie od godz. 22:30 w niedzielę 22 października, do godz. 21:30 w poniedziałek 23 października. Zapisywać się można w kancelarii, jest też dostępna instrukcja dla czytających.
Ekumeniczny Maraton Biblijny organizują wspólnie: Duszpasterstwo Ekumeniczne Archidiecezji Krakowskiej, Krakowski Oddział Polskiej Rady Ekumenicznej oraz Instytut Teologii Fundamentalnej, Ekumenii i Dialogu UPJPII.

· Uczniowie i studenci, którzy chcą starać się o stypendium w tym roku szkolnym (2017/2018) są zobowiązani do złożenia  „Wniosku o stypendium” – w kancelarii parafialnej – w terminie do końca września br.  Wniosek można pobrać w kancelarii parafialnej
· Kolekta z poprzednich niedziel to kwota: 316,70 zł. Środki te przeznaczono na potrzeby diakonii parafialnej.

Zajęcia tygodniowe w parafii:
Lekcje religii  odbywają się wg ustalonego harmonogramu.

ZAPOWIEDZI  ŚLUBNE:
W święty stan małżeński pragną wstąpić: PAWEŁ PIELKA oraz DOMINIKA  HELENA  KLUZ.
Ślub odbędzie się 7 października 2017 r.(sobota) o godz. 15:00, w kościele ewangelickim św. Marcina w Krakowie.

Komentowanie niedozwolone.