Ogłoszenia na 1 października 2017 r. – DZIĘKCZYNNE ŚWIĘTO ŻNIW

Nabożeństwa 8 października (za tydzień) odbędą się:

  • W Wieliczce o godz. 800,
  • W Krakowie o godz. 1000 i o godz. 1200.

 

Dzisiaj, po Święcie Żniw, wieczorem o godz.1800 odbędzie się koncert chóralny „Leipziger Kammerchor” w wykonaniu chóru z Lipska. Po koncercie zapraszamy na poczęstunek do nowych sal parafialnych, przy ul. Grodzkiej 62.

3 października (we wtorek) o godz. 1800 odbędzie się cykliczne  spotkanie,  na którym będzie omawiana i odsłuchiwana kantata Jana Sebastiana Bacha na nadchodzącą niedzielę. Spotkanie poprowadzi ks. Dawid Baron. Miejsce:  pomieszczenia kancelarii parafialnej, przy ul. Grodzkiej 58.

6 października (w piątek) o godz. 1800  zapraszamy osoby zainteresowane do Międzynarodowego Centrum Kultury, przy Rynku Głównym 25 (sala „Pod  Kruki”),  na wykład pt. „Pamięć reformacji: obrazowanie historii na muzealnej wystawie”, który wygłosi prof. dr hab. Ewa Chojecka.

22 – 23 października odbędzie się w Krakowie Ekumeniczny Maraton Biblijny 2017.

Maraton Biblijny to całodobowe głośne czytanie Pisma Świętego.

Jako miejsce czytania został wybrany kościół św. Wojciecha w Rynku Głównym.                     Zapraszamy wszystkich zainteresowanych parafian do wzięcia udziału w czytaniu Pisma Świętego. Czas czytania – 10 min.  Czytanie rozpoczyna się od godz. 2230 w niedzielę 22 października, do godz. 2130 w poniedziałek 23 października. Zapisywać się można w kancelarii oraz w księgarni „Przy Grodzkiej” u p. Iwony Czajki.

 

 

  • Powstała propozycja, aby parafianie czytali teksty biblijne podczas nabożeństw o godz. 1000 i o godz. 1200. Zachęcamy więc osoby chętne o wpisywanie się na listę w kancelarii parafialnej (może być telefonicznie) na kolejne niedziele.

 

  • Nasza parafia organizuje wyjazd do Katowic, na Centralne Nabożeństwo z okazji Jubileuszu 500-lecia Reformacji, 31 października. Zachęcamy do wpisywania się na listę na ten wyjazd, w kancelarii parafialnej. Szczegóły wyjazdu zostaną podane w terminie późniejszym.

 

  • Od poniedziałku  2 października   do niedzieli 29 października    ogłaszamy zbiórkę odzieży używanej.  Ubrania powinny   być  czyste i zapakowane,  składane w kancelarii parafialnej.

 

  • Kolekta z ostatnich nabożeństw wynosi 366 zł. Kwotę tę przeznaczono na potrzeby diakonii parafialnej.

 

Zajęcia tygodniowe w parafii:

Lekcje religii odbywają się wg ustalonego harmonogramu.

 

1730     studium biblijne – diakonia, ul. Grodzka 62/3

Komentowanie niedozwolone.