Ogłoszenia na 3 września 2017 r. – 12. Niedziela po Trójcy Świętej

Nabożeństwa w niedzielę za tydzień (10 września) odbywają się:

  • w Wieliczce o godz. 8:00,
  • w Krakowie o godz. 10:00 – nabożeństwo poprowadzi ks. proboszcz z Łodzi, Semko-Koroza, w obrządku Kościoła Ewangelicko-Reformowanego,
    oraz drugie nabożeństwo w Krakowie o godz. 12:00

4 września (poniedziałek), czyli jutro, o godz. 8:00 odbędzie się w naszym kościele nabożeństwo na rozpoczęcie roku szkolnego.

9 września, w sobotę o godz. 12:00 odbędzie się jak co roku, nabożeństwo ekumeniczne na cmentarzu w Łuczanowicach, z udziałem ks. Proboszcza parafii ewangelicko-reformowanej z Łodzi, Semko-Korozą i z oprawą muzyczną zespołu wokalnego im. Wacława z Szamotuł.
Po nabożeństwie Rada Parafialna zaprasza wszystkich na krótki objazd. Będziemy mieli możliwość poznania kilku okolicznych dworków m.in. w Ruszczy, Wadowie i Pleszowie. Parafia organizuje transport autokarowy.
Uczestnicy wycieczki mają możliwość zdobyć odznakę „Szlakiem protestantyzmu w Polsce”.
W tym roku w związku z 500-leciem Reformacji jest taka możliwość połączenia tych obchodów ze zdobywaniem Odznaki Krajoznawczej „Szlakiem protestantyzmu w Polsce”. Została ona ustanowiona z tej właśnie okazji .
Wyjazd do Łuczanowic o godz. 10:45 sprzed hotelu Royal, a powrót jest przewidziany ok. 15:00. Wszystkich zainteresowanych prosimy o wpisywanie się na listę w kancelarii parafialnej, najpóźniej do wtorku (5 września).

Za tydzień, 10 września, o godz. 16:00 odbędzie się nabożeństwo rodzinne w Wieliczce, połączone z błogosławieństwem naszych pierwszoklasistów. Po nabożeństwie zapraszamy na wspólne ognisko.
8, 9 i 10 września (piątek, sobota, niedziela) zapraszamy serdecznie na koncerty, na godz. 18:00, w roku 500-lecia Reformacji, do kościoła św. Marcina. Organizatorem koncertów jest AKADEMIA MUZYCZNA w Krakowie – Katedra Muzyki Dawnej.

  • Uczniowie i studenci, którzy chcą starać się o stypendium w tym roku szkolnym (2017/2018) są zobowiązani do złożenia „Wniosku o stypendium” – w kancelarii parafialnej – w terminie do końca września br. ! ! ! Wniosek można pobrać w kancelarii parafialnej.
  • Kolekta z poprzednich niedziel to kwota: 418 zł. Środki te przeznaczono na potrzeby diakonii parafialnej.

Zajęcia tygodniowe w parafii:
Od poniedziałku, tj. od dnia 04 września rozpoczynają się, po wakacyjnej przerwie, lekcje religii. Harmonogram zajęć został rozesłany do wszystkich rodziców.

Zapowiedzi ślubne:
W związek małżeński pragną wstąpić Peter Omar Wellbrock oraz Marcelina Teresa Łysyk – zamieszkali w Stuttgarcie. Ślub odbędzie się w kościele ewangelicko-augsburskim św. Marcina w Krakowie dnia 17.09.2017 r. o godz. 16:00.

Komentowanie niedozwolone.