Ogłoszenia na 27 sierpnia 2017 r. – 11. Niedziela po Trójcy Świętej

Nabożeństwa w niedzielę za tydzień (3 września) odbywają się bez zmian:
• w Wieliczce o godz. 8:00,
• w Krakowie o godz. 10:00 i o godz. 12:00.

Dzisiaj wieczorem o godz. 18:00, na zakończenie cotygodniowych koncertów w naszym kościele, odbędzie się Koncert Finałowy. Wystąpi pan Karol Białas. W programie znajdą się improwizacje organowe na tematy z muzyki filmowej.

Krakowski Oddział Polskiego Towarzystwa Ewangelickiego serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na spacer:, „U kogo i gdzie drukował swe dzieła Mikołaj Rej?”. Poznamy postacie wybitnych krakowskich drukarzy i odwiedzimy miejsca, w których mieli swoje warsztaty typograficzne. Spotykamy się w sobotę, 2 września o godz. 10:00 przed kościołem św. Marcina, przy ul. Grodzkiej 58. Spacer poprowadzi p. Aleksandra Rzońca.

4 września (poniedziałek) o godz. 8:00 odbędzie się w naszym kościele nabożeństwo na rozpoczęcie roku szkolnego.

9 września, w sobotę o godz. 12:00 odbędzie się, jak co roku, nabożeństwo ekumeniczne na cmentarzu w Łuczanowicach, z udziałem ks. Proboszcza parafii ewangelicko-reformowanej z Łodzi, Semko-Korozą i z oprawą muzyczną zespołu wokalnego im. Wacława z Szamotuł.
Po nabożeństwie Rada Parafialna zaprasza wszystkich na krótki objazd. Będziemy mieli możliwość poznania kilku okolicznych dworków m.in. w Ruszczy, Wadowie i Pleszowie. Parafia organizuje transport autokarowy.
Uczestnicy wycieczki mają możliwość zdobyć odznakę „Szlakiem protestantyzmu w Polsce”.
W tym roku w związku z 500-leciem Reformacji jest taka możliwość połączenia tych obchodów ze zdobywaniem Odznaki Krajoznawczej „Szlakiem protestantyzmu w Polsce”. Została ona ustanowiona z tej właśnie okazji.
Wyjazd do Łuczanowic o godz. 10:45 sprzed hotelu Royal, a powrót jest przewidziany ok. 15:00. Wszystkich zainteresowanych prosimy o wpisywanie się na listę w kancelarii parafialnej.

10 września, o godz. 16:00 (za dwa tygodnie w niedzielę) odbędzie się nabożeństwo rodzinne w Wieliczce, połączone z błogosławieństwem naszych pierwszoklasistów. Po nabożeństwie zapraszamy na ognisko.
Kolekta zebrana w ostatnią niedzielę wyniosła 468, – zł. Została przeznaczona na potrzeby diakonii parafialnej.

Zapowiedzi ślubne:
W związek małżeński pragną wstąpić Peter Omar Wellbrock oraz Marcelina Teresa Łysyk – zamieszkali w Stuttgarcie. Ślub odbędzie się w kościele ewangelicko-augsburskim św. Marcina w Krakowie dnia 17.09.2017 r. o godz. 16:00.

Komentowanie niedozwolone.